Přeskočit na hlavní obsah

Konečně do Londýna...

Letos se mi konečně povedlo dostat se do Londýna. Tohle bude asi pravděpodobně ten nejkratší článek z celého blogu. Takže začneme. Potkáte letenky do Londýna a spácháte hurá akci v polovině listopadu. Asi si řeknete, který blázen by zrovna v listopadu jezdil do Londýna. Vždyť tam musí být hnusně. Kamarádka z práce tam byla dva týdny před námi, pořád jen zataženo, samý déšť. Nic si neužili a to jsem to pojala jako výlet, kde chci holkám ukázat moje oblíbená místa a prostě věci, co musí vidět. To může v listopadu napadnout jedině mě. No jo, jenomže tady jsem měla pocit, že mi ten výlet byl souzený někde seshora, protože to vyšlo do nejmenšího detailu.

Letadlo nemělo zpoždění, dorazili jsme přesně tak, jak jsme měli na letiště Stansted. Dopředu jsem nám koupila lístky na bus do centra, takže jsme jen našli správnou zastávku a jelo se. Je pravda, že byla trochu menší zácpa, protože doprava především kolem Westminsterského mostu byla plná objížděk, ale i tak jsme zvládli koupit si lístky na metro, dojet na hotel a ubytovat se.

No a protože jsme měli docela dost času, tak jsme chtěli mít z krku hned to, proč jsme přijeli. Nákupy. Potřebovala jsem nutně zase nějaké zimní tlusté ponožky. Díky bohu i holky věděly přesně, co chtějí. Během hodiny jsme měli nakoupeno a mohli jsme si všechno odnést na hotel. Pak jsme se už tradičně vydali do Sainsbury's, abychom nakoupili jídlo a zásoby. Večer začalo trochu mrholit, ale předpověď na další den hlásila jasno. Já skeptik jsem tomu nevěnovala příliš pozornosti, ale nakonec se to vyplnilo.

Začali jsme hned po ránu vycházkou k Big Benu, který je stále ještě pod lešením. Protože bylo brzy, tak jsme stihli ještě ranní mlhu.


Kolem deváté jsme dorazili k London Eye, trochu jsme popřemýšleli, co by se nám líbilo a nakonec jsme koupili trojkombinaci lístků - London Eye, Madame Tussaud's a Sea Life. Dohromady stál 50 liber pro jednoho, ale vyplatilo se to mnohem víc než kupovat po jednom nebo po dvou. Hned jsme si šli stoupnout do fronty na London Eye. Počasí se fakt vydařilo a bylo čím dál tím víc sluníčka.Po vyhlídce na kole jsme se ještě chvilku prošli po vánočním trhu na southbanku Temže, protože jsme měli ještě chvíli času, než půjdeme do akvária.No a pak už přišla naše hodina na akvárium.Zase jsme to vzali podél Temže, ale tentokrát až k mostu. Po cestě jsme se zastavovali tuhle a támhle. Představila jsem jim most Millennia i Shakespeareovo divadlo.


K Tower Bridge jsme se dostali pozdě odpoledne. Není nic lepšího než večeřet a pozorovat mumraj kolem sebe.


Stihli jsme Tower při západu slunce, dojeli na King's Cross a viděli vozík Harryho Pottera ve zdi. Hance jsem koupila lístek do muzea Sherlocka Holmese a sama jsem si s Alčou prošla obchůdek, kde se zastavil čas.No a večer jsme pak s Hankou vyrazili ještě na fotky vánoční výzdoby kolem Piccadilly Circus. A když už jsme byli venku, rozhodli jsme se sjet metrem ještě ke katedrále svatého Paula a omrknout noční Londýn.Den třetí začal naší návštěvou v Madame Tussaud's, což je muzeum voskových figurín. Lístek jsme měli už z předešlého dne, takže jsme si šli stoupnout rovnou do fronty. Zabralo nám to celé dopoledne.


No a to by nebylo ono, abych holkám neukázala moji oblíbenou restauraci, takže jsme zajeli na Euston a tam sedli do Nando's. Nic nezlepší den tolik jako double breasted chicken burger s hranolkama.


Po obědě jsme sedli zpátky na metro, a protože ještě nebylo tolik hodin, vzala jsem holky do National History Museum, aby se podívali na dinosaury.Dostali jsme se ještě na Green Park, kde jsem museli udělat zastávku. Člověk prostě neodjede z Londýna bez toho, že by snad viděl Buckinghamský palác a Queen Victoria Memorial. To prostě nejde.


Večer jsem nám stihla ještě objednat taxíka na 4:30, abychom se dostali na Victoria station zpátky na autobus na letiště. Samozřejmě, že na cestě zpátky mělo letadlo zpoždění, takže jsme si klidně mohli přispat, ale to nic nemění na tom, že fakt počasí vyšlo na jedničku a stihli jsme všechno, co jsem měla naplánované holkám ukázat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z vedra do výhně Egypta...

Už je to tady! Zase na cestách. Pokud jsem tvrdila, že letos všichni jeli do Slovinska na outdoor aktivity, potom druhá polovina národa Čechů a Slováků vyrazila do Egypta do Hurghady na válecí dovolenou. Nikdy nikoho nepomlouvejte, protože na 99% vám tam všichni budou rozumět.

Tentokrát jsme jeli s kamarádkou Péťou, kterou jsem před rokem potkala v Indii. Obě dvě jsme chtěli do Egypta a obě dvě jsme neměli nikoho, kdo by jel s námi, protože však to znáte. Když tě nesežere žralok (chvíli předtím proběhla v novinách ta zpráva, kdy žralok pokousal toho pána v Egyptě), tak tě dostane písečná bouře. Jistě! Jako kdyby se v Egyptě snad hnul lísteček a foukalo (rozumějte, fakt směšná představa při těch 38 stupních ve stínu a vánek? - co to jako je? Jak se to projevuje?). No a pak samozřejmě strach z teroristů, protože ti určitě čekají až vyjedu za hranice! Ach jo. No a nakonec ještě jsem oznámila, že chci plout po Nilu a začali důležité a světaznalé rozbory nebezpečí, kdy mě sežere na Nilu …

Jak jsem si splnila sen v Jordánsku...

Znáte to, to si takhle otevře Ryanair novou linku někam, kam se člověk mohl předtím dostat za neskutečné peníze a hned tam je celý český národ... společně se mnou.

Ryanair otevřel linku z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Co mám na seznamu už spoustu let je skalní městečko Petra. Všichni z Instagramu známe ty fotky, kde sedíte někde vysoko na vyhlídce a pod sebou máte Pokladnici. Přesně jak ji mám já na obrázku vlevo. A samozřejmě, že i já mám úplně stejnou fotku. Když všichni, tak tentokrát já taky hned z několika důvodů. Za prvé, vůbec jsme nevěděli, že na tuhle vyhlídku vlastně jdeme. To je tak, když neumíte číst v mapě a pořád čekáte, kdy se konečně objeví ty zatracený chrámy v překladu Královské hrobky (a jak vysoko je asi museli postavit, ty lidi byli úplný idioti!). Pak vyjdete nějakých 700 schodů, dostanete se na vysokou skálu z které se vám dělá zle jen pohlédnete dolů a protože je tam cedule, že je tam vyhlídka, když už jste nahoře a ty zatracený chrámy tady nikde …

Hurá akce do Dubaje...

Nedávno jsem zjistila, že mi teď ke konci roku ještě zbývají 2 dny dovolené a s volnem v práci mi to vyšlo na celý týden ani nevím jak. Nějaký čas jsem spekulovala nad tím, jestli někam vyrazit a pak jsem si řekla, proč si ke konci roku neodpočinout a nejet někam s cestovkou, kde všechno zařídí. Jedinou podmínku jsem měla, že jsem chtěla někam do tepla. Už dvakrát jsem na dlouhých cestách přesedala v Dubaji na letišti a dvakrát jsme si s kamarádkou Luckou, která se mnou většinou jezdí říkali, že bychom se tam chtěli kouknout na delší čas. Jenom tam a uvidíme, jak by vyšel čas. No a pak nás... ok, mně inspirovaly akční letenky do Dubaje. S cestovkou to na 5 dní vycházelo někde kolem 13 500,- jen se snídaní, plus samozřejmě kapesné a výlety. Když si vezmete, že třeba lístek na nejvyšší budovu světa stojí 135 AED (na naše 810,-), ty ceny vám strašně rychle naskáčou. Musíte platit dopravu z hotelu po městě, protože byl docela daleko od centra. Musíte něco jíst. Chcete si něco kupovat. Za…