Přeskočit na hlavní obsah

Happy New Year 2018

Zdravíčko. To je můj pozdrav a zároveň přání pro všechny do Nového roku. Znáte to, další rok je tady. Vánoce utekly jako voda a lidi se mě stále ptají, jestli jako plánuju tenhle rok někam jet.

No, samozřejmě že neplánuju. S cestováním jsem skončila a už nikdy nevytáhnu paty z domu. *eyeroll* To je sarkasmus, pokud byste nepoznali.

Odpověď na otázku zní - ano, plánuju. Teď se potřebuju hodně nadechnout a uklidnit se, protože tenhle rok chystám úplně úžasné cesty. Strašně se těším. Koukněte se na tu fotku. Mám to tam hezky vypsané. Ale pro ty lidi, co by to chtěli vidět napsané, tak moje první cesta bude v březnu. Roadtrip přes národní parky na západě USA. Stále mám jedno volné místo v autě, takže klidně mi někdo napište, kdybyste byl řidič a chtěl vyrazit taky.

Naposledy jsem byla v září 2017 v Indii a nemusím vysvětlovat lidem, co mají toulavé boty, jak je to neskutečně stresující pocit, sedět mezi 4 stěnami nebo chodit do práce.

Nakonec nebude Skotsko na přelomu května/června, ale máme už koupené letenky na konec dubna. Takže West Highland Way už na nás čeká.

V srpnu jsem slíbila kamarádkám, s kterými jezdím každý rok někam po Evropě, že tentokrát bude Slovinsko, takže už se nemůžu dočkat. Po dlouhé době to bude moje letní dovolená. Většinou si ji na prázdniny nevybírám.

No a rok zakončím mou vysněnou cestou do Egypta. Konečně jsem našla odvážnou duši ( potkala jsem ji v Indii ), která se skutečně nebojí vyrazit a je naprosto v pohodě a stejně jako já není přesvědčená o tom, že teroristi čekají, jenom až tam přijedeme.

Fakt se na tenhle rok těším. Takže nebojte, budou updaty. Neskončila jsem s cestováním. Přeju Vám všem skvělé cesty po světě plné úžasných zážitků. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z vedra do výhně Egypta...

Už je to tady! Zase na cestách. Pokud jsem tvrdila, že letos všichni jeli do Slovinska na outdoor aktivity, potom druhá polovina národa Čechů a Slováků vyrazila do Egypta do Hurghady na válecí dovolenou. Nikdy nikoho nepomlouvejte, protože na 99% vám tam všichni budou rozumět.

Tentokrát jsme jeli s kamarádkou Péťou, kterou jsem před rokem potkala v Indii. Obě dvě jsme chtěli do Egypta a obě dvě jsme neměli nikoho, kdo by jel s námi, protože však to znáte. Když tě nesežere žralok (chvíli předtím proběhla v novinách ta zpráva, kdy žralok pokousal toho pána v Egyptě), tak tě dostane písečná bouře. Jistě! Jako kdyby se v Egyptě snad hnul lísteček a foukalo (rozumějte, fakt směšná představa při těch 38 stupních ve stínu a vánek? - co to jako je? Jak se to projevuje?). No a pak samozřejmě strach z teroristů, protože ti určitě čekají až vyjedu za hranice! Ach jo. No a nakonec ještě jsem oznámila, že chci plout po Nilu a začali důležité a světaznalé rozbory nebezpečí, kdy mě sežere na Nilu …

Jak jsem si splnila sen v Jordánsku...

Znáte to, to si takhle otevře Ryanair novou linku někam, kam se člověk mohl předtím dostat za neskutečné peníze a hned tam je celý český národ... společně se mnou.

Ryanair otevřel linku z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Co mám na seznamu už spoustu let je skalní městečko Petra. Všichni z Instagramu známe ty fotky, kde sedíte někde vysoko na vyhlídce a pod sebou máte Pokladnici. Přesně jak ji mám já na obrázku vlevo. A samozřejmě, že i já mám úplně stejnou fotku. Když všichni, tak tentokrát já taky hned z několika důvodů. Za prvé, vůbec jsme nevěděli, že na tuhle vyhlídku vlastně jdeme. To je tak, když neumíte číst v mapě a pořád čekáte, kdy se konečně objeví ty zatracený chrámy v překladu Královské hrobky (a jak vysoko je asi museli postavit, ty lidi byli úplný idioti!). Pak vyjdete nějakých 700 schodů, dostanete se na vysokou skálu z které se vám dělá zle jen pohlédnete dolů a protože je tam cedule, že je tam vyhlídka, když už jste nahoře a ty zatracený chrámy tady nikde …

Hurá akce do Dubaje...

Nedávno jsem zjistila, že mi teď ke konci roku ještě zbývají 2 dny dovolené a s volnem v práci mi to vyšlo na celý týden ani nevím jak. Nějaký čas jsem spekulovala nad tím, jestli někam vyrazit a pak jsem si řekla, proč si ke konci roku neodpočinout a nejet někam s cestovkou, kde všechno zařídí. Jedinou podmínku jsem měla, že jsem chtěla někam do tepla. Už dvakrát jsem na dlouhých cestách přesedala v Dubaji na letišti a dvakrát jsme si s kamarádkou Luckou, která se mnou většinou jezdí říkali, že bychom se tam chtěli kouknout na delší čas. Jenom tam a uvidíme, jak by vyšel čas. No a pak nás... ok, mně inspirovaly akční letenky do Dubaje. S cestovkou to na 5 dní vycházelo někde kolem 13 500,- jen se snídaní, plus samozřejmě kapesné a výlety. Když si vezmete, že třeba lístek na nejvyšší budovu světa stojí 135 AED (na naše 810,-), ty ceny vám strašně rychle naskáčou. Musíte platit dopravu z hotelu po městě, protože byl docela daleko od centra. Musíte něco jíst. Chcete si něco kupovat. Za…