Přeskočit na hlavní obsah

Kdo chce jet...

Už je to tu zase... Plánování... Už nějakou dobu jsem se neozvala. Skoro měsíc. Zaprvé nebylo kdy nebo kam vyrazit, zadruhé jsem se pomalu snažila dávat dohromady jeden z mých obrovských snů, co jsem měla. A protože sny jsou od toho, aby se plnily, tak jsem se rozhodla na nic nečekat a fakt se pustit do jednoho z těch největších.

Kdo mě zná, všichni víte, že mám 3 největší sny. Ten první, projít Pacific Crest Trail. Což prostě ještě několik let nepůjde, ale aspoň jsem si to vynahradila tím, že příští rok místo toho podniknu West Highland Way - což je cesta skrz Skotsko.

Můj druhý sen je podívat se do Mexika. Kam doufám, že v příštích dvou letech bych se mohla dostat, pokud čas dovolí.

No a ten další, procestovat Národní parky USA především na západě. No a tak slovo dalo slovo a momentálně hledám lidi, co by jeli taky. Trasa bude Los Angeles (Walk of Fame, La Brea Tar Pit, Rodeo Drive, Beverly Hills, Griffith Observatory, Hollywood sign) - Joshua Tree NP - Grand Canyon - Horseshoe Bend - Lake Powell - Antelope Canyon - Monument Valley - Arches NP (Delicate Arch trek) - Bryce Canyon - Zion NP (Angel's Landing trek) - Hoover Dam - noční Las Vegas - Death Valley (Zabriskie Point, Badwater Basin) - Sequoia NF (obří sekvoje) - San José (Winchester Mystery House) - San Francisco (Alcatraz, Golden Gate Bridge - Vista Point, San Francisco National Cemetery, Haight Ashbury, Nob Hill, The Wave Organ).

V případě, že byste měl někdo zájem jet, napište mi na facebook nebo do komentů. Rozpočet je cca 35 000,- ( letenka, ubytování, půjčení auta + benzín, ESTA, jídlo, suvenýry, Pass do Národních parků)  na osobu s tím, že 6x se spí v kempu a 6x hotelu, v případě, že by někdo chtěl spát pouze v hotelích, připočítejte si 120 dolarů navíc.

Tentokrát už neberu obvyklé výmluvy typu: 

- kdybych o tom věděl(a) dřív, hned bych jel(a) 
- to si mi měla říct dřív 
- Ježíš, tam jsem vždycky chtěl(a), proč se to dozvídám tak krátce před odjezdem 

S tím už fakt na mě nechoďte!!! Toho mám tak akorát plný zuby.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z vedra do výhně Egypta...

Už je to tady! Zase na cestách. Pokud jsem tvrdila, že letos všichni jeli do Slovinska na outdoor aktivity, potom druhá polovina národa Čechů a Slováků vyrazila do Egypta do Hurghady na válecí dovolenou. Nikdy nikoho nepomlouvejte, protože na 99% vám tam všichni budou rozumět.

Tentokrát jsme jeli s kamarádkou Péťou, kterou jsem před rokem potkala v Indii. Obě dvě jsme chtěli do Egypta a obě dvě jsme neměli nikoho, kdo by jel s námi, protože však to znáte. Když tě nesežere žralok (chvíli předtím proběhla v novinách ta zpráva, kdy žralok pokousal toho pána v Egyptě), tak tě dostane písečná bouře. Jistě! Jako kdyby se v Egyptě snad hnul lísteček a foukalo (rozumějte, fakt směšná představa při těch 38 stupních ve stínu a vánek? - co to jako je? Jak se to projevuje?). No a pak samozřejmě strach z teroristů, protože ti určitě čekají až vyjedu za hranice! Ach jo. No a nakonec ještě jsem oznámila, že chci plout po Nilu a začali důležité a světaznalé rozbory nebezpečí, kdy mě sežere na Nilu …

Jak jsem si splnila sen v Jordánsku...

Znáte to, to si takhle otevře Ryanair novou linku někam, kam se člověk mohl předtím dostat za neskutečné peníze a hned tam je celý český národ... společně se mnou.

Ryanair otevřel linku z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Co mám na seznamu už spoustu let je skalní městečko Petra. Všichni z Instagramu známe ty fotky, kde sedíte někde vysoko na vyhlídce a pod sebou máte Pokladnici. Přesně jak ji mám já na obrázku vlevo. A samozřejmě, že i já mám úplně stejnou fotku. Když všichni, tak tentokrát já taky hned z několika důvodů. Za prvé, vůbec jsme nevěděli, že na tuhle vyhlídku vlastně jdeme. To je tak, když neumíte číst v mapě a pořád čekáte, kdy se konečně objeví ty zatracený chrámy v překladu Královské hrobky (a jak vysoko je asi museli postavit, ty lidi byli úplný idioti!). Pak vyjdete nějakých 700 schodů, dostanete se na vysokou skálu z které se vám dělá zle jen pohlédnete dolů a protože je tam cedule, že je tam vyhlídka, když už jste nahoře a ty zatracený chrámy tady nikde …

Hurá akce do Dubaje...

Nedávno jsem zjistila, že mi teď ke konci roku ještě zbývají 2 dny dovolené a s volnem v práci mi to vyšlo na celý týden ani nevím jak. Nějaký čas jsem spekulovala nad tím, jestli někam vyrazit a pak jsem si řekla, proč si ke konci roku neodpočinout a nejet někam s cestovkou, kde všechno zařídí. Jedinou podmínku jsem měla, že jsem chtěla někam do tepla. Už dvakrát jsem na dlouhých cestách přesedala v Dubaji na letišti a dvakrát jsme si s kamarádkou Luckou, která se mnou většinou jezdí říkali, že bychom se tam chtěli kouknout na delší čas. Jenom tam a uvidíme, jak by vyšel čas. No a pak nás... ok, mně inspirovaly akční letenky do Dubaje. S cestovkou to na 5 dní vycházelo někde kolem 13 500,- jen se snídaní, plus samozřejmě kapesné a výlety. Když si vezmete, že třeba lístek na nejvyšší budovu světa stojí 135 AED (na naše 810,-), ty ceny vám strašně rychle naskáčou. Musíte platit dopravu z hotelu po městě, protože byl docela daleko od centra. Musíte něco jíst. Chcete si něco kupovat. Za…