Monako, co víc k němu říct...Když se řekne Monako, každému se okamžitě vybaví Casino v Monte Carlu a ti sportovněji založení ještě vědí, že se tam jezdí Velká cena Monaka Formulí F1.

To bylo všechno, co jsem o Monaku věděla já a strašně jsem se tam těšila, protože jsem si chtěla odškrtnout další stát na mojí mapce a vidět ten přepych. A víte co, tohle je asi první město, které mě v tomhle ohledu nezklamalo, protože Monako je pěkně čisté, uklizené, plné nádherných aut, honosných baráků a všude jsou vidět peníze. Spousta peněz.


Většinu parkovacích ploch má Monako vyhloubené do skal a do podzemí, protože jako stát je velmi malé, žije tam spousta lidí. Díky penězům, které stát vydělá na hazardu v Casinu ( na fotce nahoře ), tak mají zrušené daně a celkově si všichni žijí na vyšší noze. Taky ceny se podle toho pohybují.

První pohled, co se nám naskytl, když jsme zaparkovali pod budovou Oceánografického muzea byl úplně úžasný.


My jsme do muzea nešli, protože podle mě pokud člověk vidí jedno oceánografické muzeum, potom viděl na světě všechny. Takže jsme se radši šli projít městem. Viděli jsme knížecí palác, před kterým samozřejmě stojí stráž. Kluci v bílém, kteří se nesmějí fotit z blízka, ale pouze z dálky. Viděli jsme nádhernou sochu, co stojí před palácem a viděli jsme dělové koule, které jsou všude aranžované kolem paláce.Od paláce se dá sejít až právě k zátoce, kolem které se jezdí okruh formulí. No a protože se pár dní předem pořádal závod formulí ( myslím 28.5., pokud si to pamatuju správně ), ještě stále byly všude tribuny a dělníci je sundávali dolů.
  

 Monako je země, kde najdete spoustu muzeí na malém prostoru. Najdete tu samozřejmě ZOO, kde se nachází především taková ta malá havěť jako ptáci a brouci atd. Pokud zamíříte jako my na pláž, potom projdete po promenádě fotbalistů. Je tu mimochodem v chodníku zvětšený Antonín Panenka a Pavel Nedvěd. Hned vedle hvězd jako Pelé, Maradona, Fontaine.No a když konečně dorazíte na pláž, můžete se vykoupat společně s touhle pěknou havětí. :D


Nedělám si srandu, voda je tam tak krásně čistá s maličkými kamínky, že v ní plavou rybky mezi vámi. Takhle to možná nevypadá pořádně. Takže zkusím najít nějakou hezčí fotku Monaka, která by vypadala stylověji. :DTakhle už vypadá to Monako lépe, že? Monako je místo, kde najdete jednu krásnější jachtu než druhou, když jdete postupně podél vody od pláže skrz přístav. Nemusíte se nijak složitě obávat, že byste se někde ztratili, protože pokud se držíte blízko moře, ztratit se fakt nedá.


No a když se od moře otočíte za sebe, koukáte na takovýhle výhled. Samé krásné baráky a v pozadí nádherný hory. Občas v mracích, občas ne.


My jsme se podél pobřeží vydali zpátky do Botanické zahrady. Je docela vysoko položená mezi domky a tak jsme vzali městskou dopravu. Začátek linky 2 je o jednu ulici nad Oceánografickým muzeem a konečná stanice je právě Botanická zahrada, kde jsou nejúžasnější kaktusy, co jsem kdy viděla. Zpáteční lístek vyjde na dvě eura. Od botanické zahrady zase nasednete znovu na místě, kde jste vystoupili, takže není problém, že byste se někde ztratili.


Botanická zahrada je umístěna na skále, takže postupně procházíte několik pater dolů a máte pěkně rozhled na celé Monako. Vstupné je pro dospělého 7.20 euro. Čirou náhodou jsem se podívala na booking.com, abych zjistila, kolik by tak mohla stát jedna noc v Monaku. Doufám, že sedíte. Ubytování na noc pro dva v pětihvězdičkovém hotelu stojí 11 797,- . Nejsou žádné jiné než pětihvězdičkové hotely. Takže pokud chcete navštívit Monako, doporučuju bydlet někde za hranicemi ve Francii. :D

Monako nebylo ten den jedinou zastávkou a tak jsme poctivě podél pobřeží jeli až do malé vesničky Eze na skále, která je známá především výrobou parfémů. Nejznámější z parfumérií je Galimard. Tady si můžete nakoupit co vám vaše peněženka dovolí. :DMy jsme se pak přesunuli na ubytování do hotelu Formule 1. Většinou se platí kolem 30 euro za noc. Pokud člověk není náročný, tak se pohodlně vyspíte, odpočinete si a zase další den vyrážíte někam jinam. 

Komentáře

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli - Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky