Přeskočit na hlavní obsah

Plány, plány, plány...

Zdravíčko... tak si vám tak spřádám plány. Znáte to: člověk míní a příroda mění... Nebo jak je to staré přísloví. Možná to byl Pán Bůh mění... V mém případě raději ta příroda.

Nějak mám dojem, že mám příliš málo dovolené. :D ...já vím, může se stát, že někomu přijde, že jsem pořád někde v pr*eli, ale já to tak zrovna nevnímám. Ne že bych v té pr*eli nejraději nebyla. :D To samozřejmě ano, kdyby to šlo, hned bych někam jela. Ale s tou prací se to prostě špatně kombinuje. Však to znáte. :D

V posledních dnech se toho seběhlo až trochu moc najednou, že pořádně ani netuším, kde mi hlava stojí z toho, kolik se přede mnou najednou otevřelo možností na tenhle rok. Začnu tím, že se máte na co těšit se mnou.

V neděli jedu do Prahy, takže určitě tady přibude zmínka o tom, jak jsme trávili s kamarádkou den v našem hlavním městě.

Potom je tady výhledově duben, kdy už konečně nastanou Kanárské ostrovy. A díky jednomu úžasnému překvapení to vypadá, že se najde i osoba, s kterou budu moct sem tam vyrazit někam na víkend.

Jakmile se jenom trochu oteplí, musím dohnat rest s Vídní (ZOO a Schönbrunn Palace), pořád chci vidět koalu, pandu a ledního medvěda v tamější ZOO. Pak je tu ještě ZOO a Dinopark v Liberci, protože mají bílého tygra a já, která jsem tolik ujetá na ty kočky, ať už normální nebo přerostlé. To si nemůžu nechat ujít.

Doufám, že v červnu, pokud to vyjde s bráchovýma směnama, že bych mohla alespoň na 3 dny do Paříže. Jako Eiffelovka, Notre Dame, Louvre, Sacre Coeur a Montmartre už chci strašně dlouho vidět.

Aby toho nebylo málo, tak jsem se konečně shodla v jednom termínu se stejnou dvojicí kamarádek, které se mnou byly v Itálii, že bychom vyrazili v září do Chorvatska. Plitvice, Krky a užít si nějakou tu koupačku.

No a tuhle jsem vám tak seděla u počítače, bavila se s kamarádkou a slovo dalo slovo... a už letíme příští rok v lednu na Srí Lanku. Shodou okolností měli levné letenky z Prahy do Colomba. Jak říkám, seběhlo se toho v poslední době trochu moc. :D Ale nestěžuju si. Nejraději bych odcestovala hned teď, kdyby to šlo.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z vedra do výhně Egypta...

Už je to tady! Zase na cestách. Pokud jsem tvrdila, že letos všichni jeli do Slovinska na outdoor aktivity, potom druhá polovina národa Čechů a Slováků vyrazila do Egypta do Hurghady na válecí dovolenou. Nikdy nikoho nepomlouvejte, protože na 99% vám tam všichni budou rozumět.

Tentokrát jsme jeli s kamarádkou Péťou, kterou jsem před rokem potkala v Indii. Obě dvě jsme chtěli do Egypta a obě dvě jsme neměli nikoho, kdo by jel s námi, protože však to znáte. Když tě nesežere žralok (chvíli předtím proběhla v novinách ta zpráva, kdy žralok pokousal toho pána v Egyptě), tak tě dostane písečná bouře. Jistě! Jako kdyby se v Egyptě snad hnul lísteček a foukalo (rozumějte, fakt směšná představa při těch 38 stupních ve stínu a vánek? - co to jako je? Jak se to projevuje?). No a pak samozřejmě strach z teroristů, protože ti určitě čekají až vyjedu za hranice! Ach jo. No a nakonec ještě jsem oznámila, že chci plout po Nilu a začali důležité a světaznalé rozbory nebezpečí, kdy mě sežere na Nilu …

Jak jsem si splnila sen v Jordánsku...

Znáte to, to si takhle otevře Ryanair novou linku někam, kam se člověk mohl předtím dostat za neskutečné peníze a hned tam je celý český národ... společně se mnou.

Ryanair otevřel linku z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Co mám na seznamu už spoustu let je skalní městečko Petra. Všichni z Instagramu známe ty fotky, kde sedíte někde vysoko na vyhlídce a pod sebou máte Pokladnici. Přesně jak ji mám já na obrázku vlevo. A samozřejmě, že i já mám úplně stejnou fotku. Když všichni, tak tentokrát já taky hned z několika důvodů. Za prvé, vůbec jsme nevěděli, že na tuhle vyhlídku vlastně jdeme. To je tak, když neumíte číst v mapě a pořád čekáte, kdy se konečně objeví ty zatracený chrámy v překladu Královské hrobky (a jak vysoko je asi museli postavit, ty lidi byli úplný idioti!). Pak vyjdete nějakých 700 schodů, dostanete se na vysokou skálu z které se vám dělá zle jen pohlédnete dolů a protože je tam cedule, že je tam vyhlídka, když už jste nahoře a ty zatracený chrámy tady nikde …

Hurá akce do Dubaje...

Nedávno jsem zjistila, že mi teď ke konci roku ještě zbývají 2 dny dovolené a s volnem v práci mi to vyšlo na celý týden ani nevím jak. Nějaký čas jsem spekulovala nad tím, jestli někam vyrazit a pak jsem si řekla, proč si ke konci roku neodpočinout a nejet někam s cestovkou, kde všechno zařídí. Jedinou podmínku jsem měla, že jsem chtěla někam do tepla. Už dvakrát jsem na dlouhých cestách přesedala v Dubaji na letišti a dvakrát jsme si s kamarádkou Luckou, která se mnou většinou jezdí říkali, že bychom se tam chtěli kouknout na delší čas. Jenom tam a uvidíme, jak by vyšel čas. No a pak nás... ok, mně inspirovaly akční letenky do Dubaje. S cestovkou to na 5 dní vycházelo někde kolem 13 500,- jen se snídaní, plus samozřejmě kapesné a výlety. Když si vezmete, že třeba lístek na nejvyšší budovu světa stojí 135 AED (na naše 810,-), ty ceny vám strašně rychle naskáčou. Musíte platit dopravu z hotelu po městě, protože byl docela daleko od centra. Musíte něco jíst. Chcete si něco kupovat. Za…