Přeskočit na hlavní obsah

Jak jsem se rozhodla založit si blog...

Obvykle člověk do začátku píše, jak se rozhodl založit si blog. Hm, já nad tím nijak extra nepřemýšlela, dokud se mě včera kamarádka nezeptala, proč nepíšu pro nějaký časopis nebo proč nemám blog. A pak mě napadlo, že vždycky, když se vrátím z dovolené, lidi se mě ptají, jestli všechno proběhlo v pořádku. Jestli jsem neměla nějaký problém. A já vždycky říkám ne, protože nikdo nedokáže pochopit, že je strašná sranda, když jdou věci k šípku. Takže pro všechny vždycky okrášlím, jak všechno bylo super. Ale pravdou je, že pro mě to je super. Já jsem vždycky spokojená. Především když věci nejdou podle plánu. :D Je to mnohem větší zábava.

Ale abych nezdržovala. Představím se. Well, hello there. Jmenuju se Iva, jak už asi název napovídá. Pracuju jako zdravotní sestra. Mám kocoura Sherlocka. Čtu kolem 250 knížek ročně (nekecám, skutečně to tak je. Můžete se přesvědčit na mé goodreads stránce). Miluju fanfictiony, knihy, kafe, fotografování, podzim, svíčky, hřbitovy a především cestování. :D Abych pravdu řekla, pořadí věcí, co miluju se každou chvíli mění. :D Většinou bych dávala podzim na první místo, protože člověk může vesele skotačit v listí a i v tomhle věku mě to baví. Ale momentálně se snažím už po několikáté za tenhle rok udržet moji kofein závislost v přípustných mezích (rozumějte dvě kafe denně, ne těch sedm, na které jsem si opět zvykla během doby, co jsem měla dovolenou *sad sigh*, asi s tím budu bojovat celej život. :D)... takže teď je jasné, že to kafe opět zaujímá první místo v mém žebříčku.

...to by mohlo být vyčerpávající, ne? Chtěla bych tenhle blog věnovat především cestování. Za tenhle rok jsem byla v New Yorku, na Aljašce, ve Vídni a v Itálii. Hned příští rok v lednu letím do Kambodže, pak na Tenerife a pokud všechno dobře půjde, ještě do Skotska na Isle of Skye a do Chorvatska, protože chci strašně moc navštívit Plitvice.

Ta fotka jsem já na Aljašce. Odpočívám před posledními metry na Mount Healy Overlook. Vyhlídka stála za to, kdyby to náhodou někoho zajímalo. :D To by pro začátek mohlo být dost.

Vůbec se nebráním komentářům, takže pokud máte otázky nebo byste chtěli něco vědět, určitě se ozvěte. :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z vedra do výhně Egypta...

Už je to tady! Zase na cestách. Pokud jsem tvrdila, že letos všichni jeli do Slovinska na outdoor aktivity, potom druhá polovina národa Čechů a Slováků vyrazila do Egypta do Hurghady na válecí dovolenou. Nikdy nikoho nepomlouvejte, protože na 99% vám tam všichni budou rozumět.

Tentokrát jsme jeli s kamarádkou Péťou, kterou jsem před rokem potkala v Indii. Obě dvě jsme chtěli do Egypta a obě dvě jsme neměli nikoho, kdo by jel s námi, protože však to znáte. Když tě nesežere žralok (chvíli předtím proběhla v novinách ta zpráva, kdy žralok pokousal toho pána v Egyptě), tak tě dostane písečná bouře. Jistě! Jako kdyby se v Egyptě snad hnul lísteček a foukalo (rozumějte, fakt směšná představa při těch 38 stupních ve stínu a vánek? - co to jako je? Jak se to projevuje?). No a pak samozřejmě strach z teroristů, protože ti určitě čekají až vyjedu za hranice! Ach jo. No a nakonec ještě jsem oznámila, že chci plout po Nilu a začali důležité a světaznalé rozbory nebezpečí, kdy mě sežere na Nilu …

Jak jsem si splnila sen v Jordánsku...

Znáte to, to si takhle otevře Ryanair novou linku někam, kam se člověk mohl předtím dostat za neskutečné peníze a hned tam je celý český národ... společně se mnou.

Ryanair otevřel linku z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Co mám na seznamu už spoustu let je skalní městečko Petra. Všichni z Instagramu známe ty fotky, kde sedíte někde vysoko na vyhlídce a pod sebou máte Pokladnici. Přesně jak ji mám já na obrázku vlevo. A samozřejmě, že i já mám úplně stejnou fotku. Když všichni, tak tentokrát já taky hned z několika důvodů. Za prvé, vůbec jsme nevěděli, že na tuhle vyhlídku vlastně jdeme. To je tak, když neumíte číst v mapě a pořád čekáte, kdy se konečně objeví ty zatracený chrámy v překladu Královské hrobky (a jak vysoko je asi museli postavit, ty lidi byli úplný idioti!). Pak vyjdete nějakých 700 schodů, dostanete se na vysokou skálu z které se vám dělá zle jen pohlédnete dolů a protože je tam cedule, že je tam vyhlídka, když už jste nahoře a ty zatracený chrámy tady nikde …

Hurá akce do Dubaje...

Nedávno jsem zjistila, že mi teď ke konci roku ještě zbývají 2 dny dovolené a s volnem v práci mi to vyšlo na celý týden ani nevím jak. Nějaký čas jsem spekulovala nad tím, jestli někam vyrazit a pak jsem si řekla, proč si ke konci roku neodpočinout a nejet někam s cestovkou, kde všechno zařídí. Jedinou podmínku jsem měla, že jsem chtěla někam do tepla. Už dvakrát jsem na dlouhých cestách přesedala v Dubaji na letišti a dvakrát jsme si s kamarádkou Luckou, která se mnou většinou jezdí říkali, že bychom se tam chtěli kouknout na delší čas. Jenom tam a uvidíme, jak by vyšel čas. No a pak nás... ok, mně inspirovaly akční letenky do Dubaje. S cestovkou to na 5 dní vycházelo někde kolem 13 500,- jen se snídaní, plus samozřejmě kapesné a výlety. Když si vezmete, že třeba lístek na nejvyšší budovu světa stojí 135 AED (na naše 810,-), ty ceny vám strašně rychle naskáčou. Musíte platit dopravu z hotelu po městě, protože byl docela daleko od centra. Musíte něco jíst. Chcete si něco kupovat. Za…